Poleć wydarzenie: więcej

Kiedy:

Gdzie:

Przemyska Biblioteka Publiczna
ul. Grodzka 8 , 37-700 Przemyśl

Początek zajęć: MEDIATEKA

Dodaj do kalendarza:

Opis eventu

„(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” to wyjątkowe wydarzenie, którego esencją jest obraz. To także pierwszy tego rodzaju projekt mający charakter otwartych, warsztatowych spotkań poruszających najbardziej istotne, praktyczne aspekty reportażowej fotografii ulicznej, odbywający się w trzech miastach: Rzeszowie, Przemyślu oraz we Lwowie!

 

Masz ochotę rozwinąć swój warsztat kreatywnej i świadomej fotografii ? Interesujesz się reportażem, fotografią uliczną, dokumentem ? A może samodzielnie próbujesz rozwijać swoje umiejętności i potrzebujesz kogoś, kto w prostych i konkretnych słowach podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia, komponowania i świadomego budowania kadrów ? Jeśli czujesz, że którekolwiek z powyższych zagadnień jest Ci bliskie – nie czekaj! Zarejestruj się na liście uczestników drugiego bloku zajęć w ramach inauguracyjnej edycji Otwartego Pleneru Fotograficznego PRZEMYŚL 2016 dostępnej online, a potem już tylko dołącz do nas w plenerze!

 

„(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” – OTWARTY PLENER FOTOGRAFICZNY PRZEMYŚL 2016 to druga z trzech planowanych w tym roku edycji zajęć. Ruszamy już za kilka dni w Przemyślu, korzystając z możliwości jakie dla fotografii w przestrzeni miasta niesie ze sobą to wyjątkowe miejsce!


Przez niemal trzy dni zdjęciowe pod opieką i czujnym okiem znakomitego fotografa szkoły fotografii Nikon School – Pawła Chary każdy z uczestników z całą pewnością pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. I na pewno znacząco poszerzy swoje horyzonty twórczej inspiracji obrazem, spędzając czas w miłej i kreatywnej atmosferze.


Organizatorem projektu „(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” jest Rzeszowska Akademia Fotografii.   Partnerami organizacyjnymi OTWARTEGO PLENERU FOTOGRAFICZNEGO PRZEMYŚL 2016 są Miasto Przemyśl, Województwo Podkarpackie, Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Przemyśla. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Przemyśla.


Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.06 wrzesień 2016

 • Paweł Chara

  Nikon School / Akademia Nikona

  Wykładowca

  Twarz i mentor artystyczny warsztatów Rzeszowskiej Akademii Fotografii. Fotograf w podróży, obieżyświat z aparatem chodzący własnymi ścieżkami. Swoją przygodę z fotografią zaczął w szkole średniej. Pasję tworzenia – jak sam mówi – obudziła w nim sama natura. Jest miłośnikiem przyrody – zwłaszcza ptaków, a także organizatorem eskapad fotograficznych o wschodzie słońca na największe obszary bagienne Polski.

  Podróżował po Azji i Europie. Podczas siedmiomiesięcznej samotnej wyprawy po Indiach i Nepalu przejechał – różnymi środkami transportu – ponad 20 tys. km. W podróży to droga jest dla niego celem, a jej fotograficzny przekaz – absolutną pasją i jednocześnie zawodem. W czasie wędrówki skupia się na dotarciu do miejsc, których nie ma na turystycznych mapach i w przewodnikach.

  Subtelnie i dyskretnie wkracza w świat rdzennych mieszkańców regionu który odwiedza, mieszka z nimi, pracuje i świętuje. To właśnie dlatego jego fotografie są osobiste, niezwykle subiektywne i przyciągające uwagę widzów.

  Zawodowo związany z fotografią od 2002 roku. Jego zdjęcia z wypraw podróżniczych oraz zbiory fotografii przyrodniczej prezentowane były na kilkudziesięciu autorskich wystawach w kraju i zagranicą. Publikowano je w m.in. w takich magazynach i gazetach jak „National Geographic Traveller”, „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza”, „Polityka” a także książkach, kalendarzach oraz albumach (m.in. „Lasy Polski”, „Zwierzęta Polski”, „Głosy ptaków”). Jest jedynym europejskim, stałym współpracownikiem magazynu „China National Geographic”.

  Od kilku lat pracuje jako wykładowca, organizator warsztatów i plenerów fotograficznych. Wykłada w prestiżowej szkole fotograficznej Akademii Nikona. Aktywnie angażuje się w działania społeczne na rzecz upowszechniania walorów przyrody i kultury Ziem Zachodnich.

  Jest twórcą i reżyserem performance’u pt. „Przemijanie”, w którym łączy fotografię, teatr oraz muzykę (występuje w nim trzydziestoosobowy chór). W 2008 roku rozpoczą pracę nad wieloletnim projektem „Chiny – kultura, sztuka, filozofia życia”. Przez ostatnie dwa lata prowadził projekt poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich dramatopisarzy – Sławomirowi Mrożkowi. Zdecydowanie większą część tego czasu mieszkał z mistrzem w Nicei, pełniąc funkcję jego osobistego sekretarza, a także dokumentując na fotografiach oraz w osobistych rozmowach jego skrywaną przez lata prywatność i codzienne życie na emigracji. Z zebranych materiałów powstaje niezwykły album, wystawa oraz film.

  Strona autorska: www.pawelchara.pl

Typy zaproszeń Cena Dostępna ilość
Zaproszenie Dostępne
Opcje dodatkowe Cena
Udział bezpłatny 0,00 PLN