Kiedy:

Dodaj do kalendarza:

Plakat wydarzenia

Opis eventu

Cohabitat zaprasza Cię na spotkanie z ludźmi, którzy jedzą zdrowe warzywa ze swoich własnych ogrodów. Dołącz do grona ogrodników miejskich już tej wiosny i uprawiaj własną marchewkę na balkownie lub przyulicznym skwerku. W trakcie webinaru dowiesz się, że uprawa własnych warzyw w mieście to nic trudnego a do tego jest fantastyczną zabawą. Otrzymasz także podstawowe instrukcje dotyczące tego jakiej opieki potrzebują rośliny, jak przystosować swój balkon oraz gdzie znaleźć pomysły na funkcjonalne zagospodarowanie kilku m2.

''

W programie przewidzieliśmy m.in. takie wątki jak :

- jak pozyskiwac rośliny, nasiona i skąd?
- które rośliny naprawdę warto uprawiać?
- potrzeby nasze i roślin
- analiza przestrzeni którą mamy do dyspozycji
- co wziąśc pod uwagę przy wyborze i umiejscowieniu roślin
- kwiaty, rośliny lecznicze, jadalne, "super-jedzenie"
- rodzaje pojemników
- sposoby, metody i triki - maksymalne wykorzystanie przestrzeni
- odżywianie roślin
- zdrowie roślin
- zabiegi pielęgnacyjne, np. samopodlewające się doniczki.
- kompostowanie w mieście
- zagospodarowanie skwerków miejskich - podniesione grządki

''

CZAS TRWANIA: 90 minut
MIEJSCE: Internet (otrzymasz link na maila.)
DATA I CZAS: 14.03 godz. 20.00
INWESTYCJA: 15,-/ 30,- PLN (lub inna dowolna)
WSZYSCY UCZESTNICY OTRZYMAJĄ PEŁNY ZAPIS AUDIO/WIDEO Z WEBINARÓW NA WYPADEK GDYBY NIE MOGLI UCZESTNICZYĆDla osób, które nie mają możliwości finansowych otworzyliśmy opcję wolontariatu (kontakt: biuro [malpa] cohabitat.net). Każdy może uczestniczyć. 

Fundacja Cohabitat działa i realizuje swoją misję dzięki Twoim donacjom.


CO TO JEST WEBINAR ?
Webinar to nic innego niż odbywające się „na żywo” seminarium przeniesione z sali wykładowej w Internet. W trakcie jego trwania wszyscy uczestnicy widzą wykładowcę i innych uczestników, mogą się z nimi bezpośrednio kontaktować – zadawać pytania i wyrażać opinie. Każdy uczestnik „siedzi w pierwszym rzędzie” – nikt mu nie zasłania, nikt mu nie przeszkadza. Prezentacje pokazywane przez wykładowcę są widoczne na Twoim ekranie. Jest to bardzo interaktywne spotkanie dające mnóstwo radości z interakcji z podobnymi sobie entuzjastami ;-)

''Stworzyliśmy program webinarów aby zabezpieczyć niezależność organizacji jaką jest Fundacja Cohabitat jednocześnie tworząc dodatkowy kanał przepływu alternatywnych informacji łącząc uczestników z ludźmi, którzy faktycznie robią różnicę. Wpływy z organizacji tych wirtualnych spotkań pozwalają na utrzymanie naszej podstawowej działalności i infrastruktury tj.:- przygotowanie materiałów do kolejnych webinarów- prowadzenie fanpejdża na facebook (przydatne medium informowania społeczności o niszowych akcjach)- infrastruktura IT (domeny, serwery, aplikacje, licencje)- przygotowanie organizacyjne do większych przedsięwzięć np. festiwal Cohabitat-Gathering, FabLab Łódź, European Straw Bale Gathering, warsztaty- opłacenie telefonów, wynajmu biura, podstawowego sprzętu biurowegoUczestnicząc zatem nie tylko rozwijasz swoją wiedzę lecz także wspierasz działania realizujące misję Cohabitat. Nasza misja to działanie na rzecz przyspieszania rozwoju i wdrażania alternatywnych rozwiązań, które nie tylko radykalnie poprawiają jakość życia ludzi, ale także przyczyniają się do zwiększenia żywotności ekosystemów, w których funkcjonują.

04 marzec 2013

Typy zaproszeń Cena
Standardowe zaproszenie Sugerowana - 30.00 PLN (minimum 15.00 PLN)
Akceptowane formy płatności
płatność on-line