Poleć wydarzenie: więcej

Kiedy:

Gdzie:

Cafe Hormon
ul. Monte Cassino 6 , Szczecin

Dodaj do kalendarza:

Znajdź nas na

Opis eventu

W Szczecinie swoje siedziby mają wielkie zagraniczne korporacje jak i mniejsze firmy z branży IT. W naszym mieście pracuje coraz więcej testerów oprogramowania.

Spotykamy się na różnych konferencjach (np. Testwarez) czy imprezach dotyczących testowania oprogramowania (np. TestingCup). Jednakże takich spotkań jest bardzo niewiele w ciągu roku, nie wszystkim pasuje termin jak i miejsce imprezy, często również możliwość obecności na spotkaniu jest płatna. Powyższe powody skłoniły nas do wyjścia z inicjatywą zorganizowania spotkań testerów w Szczecinie.

Spotkania PapryQArz miałyby na celu wymianę wiedzy, doświadczeń i opinii, a także spajać grupę testerów ze Szczecinia i okolic. Podzielmy się wiedzą, stwórzmy społeczność. A kto wie, może na tych spotkaniach stworzymy razem coś wielkiego?

Chcielibyśmy, aby prezentacja była początkiem dyskusji na dany temat, a nie głównym celem spotkania. W ten sposób poznamy opinie nie tylko jednostki prezentującej dany temat.

Chcielibyśmy, aby myśli, pytania i opinie krążyły, aby te spotkania nie były tylko „read-only”. Tak, aby każdy uczestnik spotkania coś dostał, a także dał coś od siebie. Idealnie jakby spotkania były cykliczne, na stałe wpisane w kalendarz.

Sponsorem spotkania są firmy Intive i GlobalLogic, dziękujemy za wsparcie!

Rozwiń wszystko w agendzie
Data i godzina Temat Prelegent
Dzień 1 : środa 31 maj 2017
18:00 - 18:45

Michał Kucharski

19:00 - 19:45

Bartosz Cichocki

 • Radek Smilgin

  ekspert i konsultant w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne.
  Akredytowany trener ISTQB poziomu podstawowego oraz zaawansowanego. Członek grupy przygotowującej nową wersję sylabusa ISTQB Foundation Level (planowaną na 2018). Tłumacz sylabusów ISTQB Advanced Level.
  Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu

 • Patryk Adamski

  Dawno, dawno temu za wielkimi błędami i mniejszymi błędzikami, mileston'ami i różnymi projektami żył sobie inżynier testów w systemach dla Automotive wyspecjalizowany :)
  Ta przygoda z testowaniem oprogramowania zaczęła się 7 lat temu. Słowo "przygoda" zamiast praca nie jest przypadkowe... Jest to dla mnie pasja w której ciągle się rozwijam i nie traktuję tego tylko jako źródło dochodu ale świetną zabawę!
  Zaczynając od testów manualnych systemów multimedialnych dedykowanych do samochodów, poprzez testy diagnostyczne, aż do testów automatycznych: funkcjonalnych części systemu oraz niefunkcjonalnych całego systemu takich jak testy stabilności i wydajności. Łącznie daje to okrągłą liczbę 10-ciu różnych projektów, na różnych poziomach testów i co więcej zupełnie różnych klientów z branży motoryzacyjnej.
  Z ciekawszych historii to pół roku temu wróciłem z USA, gdzie w amerykańskie stolicy Automotive - Detroit, rozwijałem framework do automatyzacji testów niefunkcjonalnych dla jednego z największych producentów samochodów. Dużo by opowiadać o tej fascynującej przygodzie zawodowej i życiowej, jeśli jesteś zainteresowany przyjdź posłuchać naszej prezentacji ;)
  Oprócz pasji opisanej wyżej mam wiele innych, o których pisać mógłbym kolejne dziesiątki zdań. W dużym skrócie rodzina na pierwszym miejscu składającą się z żonki i dwójki wspaniałych synów: Dominika i Filipa, czasem grzecznych ale przeważnie to drugie ;) Uwielbiamy podróżować razem i odkrywać regionalne smaki w magicznych miejscach. Osobiście jestem wielkim fanem konsolowych gier zwłaszcza tych multiplayer na PS4. Ostatnio spędzam wieczory degustując się amerykańską whiskey na lodzie i postanowiłem, że chcę to rozwinąć do stopnia barmana, którym mam nadzieję wkrótce będę.

 • Marcin Caryk

  Jestem absolwentem Politechniki Szczecińskiej i ZUT Wydziału Elektrycznego. Ukończyłem studia 3 stopnia z tytułem Doktor inżynier nauk fizycznych. Na początku moje kariera, około 6 lat, związana była z badaniami nieniszczącymi. W tym czasie uczestniczyłem w 6 projekcie ramowym “FILMFREE Development of Novel Digital Radiography Technology” i 7 projekcie ramowym “QualiTi, Development of New and Novel Quality Control System for the Inspection of Titanium Components in Safety Critical Applications in the Aerospace Industry” oraz w wielu mniejszych projektach naukowych. Od ponad 6 lat związany jestem z branżą Automotive w a dokładniej z zagadnieniami odnośnie testowania oprogramowania. W Globallogic moje aktywności związane są z QA testing i automatyzacją testów.

Typy zaproszeń Cena Dostępna ilość
Standardowe zaproszenie 0.00 PLN Dostępne