Kiedy:

Gdzie:

Olivia Business Center O4

Al. Grunwaldzka 472B , 80-309 Gdańsk

Dodaj do kalendarza:

Opis eventu

16 stycznia zapraszamy na kolejne już w tym sezonie spotkanie seminarium gdańskiego oddziału PMI - tym razem w nowej formule. W pierwszej części 3 krótkie prelekcje, a w drugiej - panel dyskusyjny z udziałem uczestników.
Gośćmi wydarzenia będą 3 wyjątkowe kobiety: Katarzyna Żbikowska, Małgorzata Kusyk i Agnieszka Płoska.

O czym opowie pierwsza prelegentka?

Każdy człowiek ze swoim unikalnym zestawem talentów i silnych stron wnosi wartość do zespołu projektowego. Płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia. Są jednak pewne cechy przypisywane społecznie kobietom, które mogą stanowić element decydujący dla sukcesu całego zespołu. To zdecydowanie twórcze przywództwo, myślenie kontekstowe i intuicja.

Kobiety i mężczyźni nie zamieszkują bardzo odległych planet. W końcu każdy z nas zna na pewno zarówno delikatnych mężczyzn jak i kobiety-twardzielki. Co więcej, nasze osiągnięcia w zarządzaniu projektami zawdzięczamy zwykle połączeniu różnorodności i sprzeczności, a nie jednej konkretnej kompetencji. Dlatego projekty realizują zespoły, a nie jednostki.

Gdybyśmy jednak przyjrzeli się bliżej wszystkim mieszkańcom galaktyki, to okaże się, że ciągły rozwój i dążenie do znajdywania rozwiązań zmieniających świat na lepszy to domena praktycznie każdej kobiety. Dodajmy do tego umiejętność postrzegania szerokiej perspektywy zjawisk, zwłaszcza społecznych, oraz naturalne instynkty i wrażliwość, a już widać kto najczęściej wnosi do zespołu twórczy potencjał.


Druga prelegentka, Małgosia Kusyk opowie jak efektywnie budować i zarządzać siecią kontaktów. Zarządzanie projektami kiedyś zarezerwowane do projektów infrastrukturalnych, dziś to narzędzie wpierające większość inicjatyw, niezależnie od sektora, czy branży. Począwszy od projektów rozwoju oprogramowania i wdrażania nowych produktów, poprzez transformacje i projekty zmian organizacyjnych, a skończywszy na organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń, konferencji, czy Igrzysk Olimpijskich.
Pomimo szerokiego wykorzystania zarządzania projektami w biznesie, kobiety nadal są niedostatecznie reprezentowane i stanowią mniejszość w społeczności project managerów. Prowadzą też mniejsze i mniej kosztowne projekty.
Czy wynika to z naszej nieśmiałości? Czy kobiety wystarczająco promują swoje dokonania w organizacji? Czy nie nader często wykonujemy swoje zadania i czekamy aż ktoś nas zauważy i wypromuje? Wiele badań pokazuje, że niezależnie od branży, żeby awansować, kobiety powinny budować sieć kontaktów we wczesnym okresie swojej kariery. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to robić w efektywny sposób przyjdź na spotkanie. Zapraszamy też panów, którzy również skorzystają z wiedzy i praktyk dotyczących sponsoringu, czy mentoringu.

Agnieszka Płoska opowie, z kolei, o sposobach finansowania projektów.

W drugiej części spotkania odbędzie panel dyskusyjny z udziałem prelegentek.
Więcej informacji już wkrótce.

 Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 18.

Zachęcamy do śledzenia profilu PMI Gdańsk Branch na FB gdzie będziemy zamieszczać aktualności związane z wydarzeniem. W tej edycji obowiązuje specjalna promocja 1+1. Osoba, którą zabierzecie ze sobą na seminarium ma wstęp GRATIS! Kod znajdziecie na naszym FB.

Do zobaczenia!
Rozwiń wszystko w agendzie
Data i godzina Temat Prelegent
Dzień 1 : poniedziałek 16 styczeń 2017
18:00 - 18:10 Wprowadzenie
18:10 - 18:40 Organizowanie siebie – jak zarządzać sobą w projekcie.

Katarzyna Żbikowska

18:40 - 19:10 Znajdź sponsora i weź odpowiedzialność za swoją karierę

Małgorzata Kusyk

19:10 - 19:40 Projekty nie finansują się "same", czyli o kobiecym przyciąganiu i literach alfabetu

Agnieszka Płoska

19:40 - 20:00 Przerwa
20:00 - 21:00 Panel dyskusyjny
 • Katarzyna Żbikowska

  Autorka książek „Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele za pomocą mind mappingu” (Onepress) oraz „Komunikacja biznesowa oczami kierownika projektu” (Onepress), trenerka, managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w korporacjach, także na stanowiskach kierowniczych, inspiratorka i pasjonatka komunikacji wizualnej.
  Sama o sobie mówi: "Kocham życie, szukam magii w codzienności. Chcę zostawić świat lepszym, niż go zastałam. Dodaję ludziom skrzydeł na autorskich warsztatach i w projektach on-line. Jestem fabryką pomysłów, a także zorganizowaną managerką, która wdraża je w życie. Jestem także trenerką biznesu, autorką książek, blogerką. Na co dzień kieruję projektami w korporacji, a w życiu pozaetatowym projektuję przyszłość.
  http://projectmanagerka.pl/

 • Małgorzata Kusyk

  Małgorzata Kusyk, PMP®, PRINCE2®, CEO AgilePMO, ekspert zarządzania projektami, turkusowy lider, mentor, trener biznesu, wykładowca MBA, twórca innowacyjnych metodyk i szkoleń, w tym pierwszej w Polsce Akademii Transition Managera.
  Praktyk zarządzania projektami z wieloletnim doświadczeniem, które zdobyła prowadząc globalne projekty na całym świecie w różnych sektorach i branżach, łącząc w nich podejścia zwinne z tradycyjnymi. Tak jak Michael Jordan wierzy, że "dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa". Prelegentka na konferencjach w Polsce i na świecie, autorka wielu artykułów oraz inspirującego bloga. Od wielu lat aktywnie działa w stowarzyszeniu Project Management Institute®. To, co ją wyróżnia to kreatywność i otwartość na eksperymentowanie, dzięki czemu rozwiązania, które proponuje są unikatowe i dostosowane do potrzeb klienta.

 • Agnieszka Płoska

  Kreatorka Kampanii Crowdfundingowych.

  „Cel to marzenie z datą realizacji” (Napoleon Hill), określa jej zawodową i prywatną ścieżkę. Pokazuje ludziom jak zamieniać marzenia w cele i je urzeczywistniać, mimo, że brakuje środków. Zachęca do realizacji projektów wykorzystując crowdfunding.

  Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych korporacjach, gdzie specjalizowała się w analizie fuzji i przejęć w Europie, a także pracowała przy projektach związanych z alternatywnymi źródłami finansowania przedsiębiorstw. Tak trafiła na crowdfunding, który zagościł na stałe w jej sercu. Do niedawna związana z platformą wspólnyprojekt.pl. Teraz najłatwiej ją znaleźć na AgaPloska.com.

  Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, więc gościnnie prowadzi zajęcia z zakresu alternatywnych metod finansowania przedsięwzięć dla studentów trójmiejskich uczelni.

  Prywatnie zakochana we Francji fanka Zumby oraz potraw z kaszy jaglanej.

Typy zaproszeń Cena Dostępna ilość
Członek PMI 0.00 PLN Dostępne
Uczestnik Standard 50.00 PLN Dostępne