Kiedy:

Gdzie:

Uniwersytet Zielonogórski
ul. Szafrana 4 , 65-516 Zielona Góra

Aula nr 3

Dodaj do kalendarza:

Opis eventu

TEMAT SEMINARIUM:

7 grzechów związanych z bezpieczeństwem projektów informatycznych


STRESZCZENIE:

 • Problemy związane ze zrozumieniem roli bezpieczeństwa IT w firmach i organizacjach.
 • Brak kompleksowego podejścia do planowania i wdrożenia rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT.
 • Poziom bezpieczeństwa IT, a dynamiczny rozwój firmy/organizacji.
 • Konieczność wydzielenia środowisk do testów, środowisk odtworzeniowych.
 • Potrzeba kontroli i zaangażowania się kierownictwa wyższego szczebla w rozumienie aspektów bezpieczeństwa IT i umieszczenie potrzeb bezpieczeństwa w strategii głównej.
 • Case study w zakresie budowania świadomości i systemów bezpieczeństwa na przykładzie różnych projektów IT

 SEMINARIUM POPROWADZI: TOMASZ STĘPSKI

16 listopad 2016

 • Tomasz Stępski

  http://sinersio.com/

  Związany z rynkiem zaawansowanych usług od prawie 20 lat, projektował i wdrażał pionierskie rozwiązania teleinformatyczne. Brał udział we wdrożeniu pierwszego komercyjnego rozwiązania telefonii VoIP over SAT. Pionier rozwiązań Cloud Computingu w Polsce – wdrażał jedne z pierwszych platform dla rozwiązań biznesowych w przemyśle. Business Solution Architect na rynku systemów ERP w szczególności SAP. Współautor koncepcji rozwiązań biznesowych dla klientów sektora medycznego i przemysłowego.

  Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół optymalizacji kosztowej systemów IT w rozwiązaniach przetwarzania rozproszonego. Posiada wieloletnie doświadczenie w optymalizacji rozwiązań IT z zakresu systemów transakcyjnych, data mining i e-commerce. Specjalizuje się w planowaniu, budowaniu oraz wprowadzeniu nowych usług w oparciu o strategię komunikacji, świadcząc wsparcie oraz nadzorując realizację projektu.

  Doświadczenie zawodowe i menadżerskie zdobywał zarówno w lokalnych przedsiębiorstwach jak również pracując dla przedsiębiorstw należących do największych ze światowych grup przemysłowych m.in. dla takich firm jak Cermag Sp. z o.o., Esselte Polska Sp. z o.o., Hertz Systems Sp. z o.o., Hewlett-Packard, IGA S.A., Kroponol Sp. z o.o., Maspex Sp. z o.o., NIVEA Polska Sp. z o.o. Grupa Beiersdorf, Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Polkomtel S.A., Polskie Radio S.A., Sygnity S.A., T-Mobile S.A., Telefonia Dialog S.A.

  Umiejętności w zakresie budowania partnerskich relacji oraz wieloletnie i ugruntowane kontakty w sektorze średnich i dużych przedsiębiorstw pozwoliły mu na realizację usług i wdrożenia systemów IT o wartości kilkudziesięciu mln PLN.

  Od 2015r. Ekspert sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Prelegent i konsultant.

Typy zaproszeń Cena
Seminarium jest bezpłatne. Jeżeli możesz wesprzyj Nas dowolną kwotą. Sugerowana - 25.00 PLN (minimum 0.00 PLN)
Akceptowane formy płatności
przelew,płatność on-line