Poleć wydarzenie: więcej

Kiedy:

Gdzie:

Centrum Duszpasterskie im. św. Jana Pawała II
przy Parafii św. Rocha w Poznaniu
ul. św. Rocha 10 , 61-142 Poznań

Dodaj do kalendarza:

Opis eventu

Spektakl "PASJA" opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po zmartwychwstanie. Opowiadana historia ma ponad dwa tysiące lat i narosło wokół niej wiele klisz i uproszczeń. Twórcy spektaklu starają się spojrzeć na te wydarzenia w świeży sposób; dostrzec zarówno ich ludzki wymiar, jak i duchowe znaczenie.

Gatunek przedstawienia to teatr fizyczny charakteryzujący się oszczędnością środków inscenizacyjnych. Nie ma scenografii, publiczność otacza scenę. Aktorzy grają bez makijażu i w neutralnych kostiumach. Wszyscy (oprócz Jezusa) grają więcej niż jedną postać, starając się wydobyć z każdej z nich prawdę za pomocą technik pracy z ciałem i głosem. Doświadczenia tych postaci związane z wydarzeniami z życia Jezusa stanowią oś przedstawienia, nadając mu głęboko ludzki wymiar.

Scenariusz i reżyseria: Kathleen Ann Thompson

Czas trwania spektaklu: I akt: 60 min, przerwa: 10 min, II akt: 50 min

Organizator: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Kultury i Ewangelizacji "DROGA"

Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek jest przeznaczony na: pokrycie kosztów organizacji spektaklu tj. przewóz oświetlenia, nagłośnienia, scenografii, opłacenie wynajmu sali, podróż i wyżywienie aktorów (którzy przyjadą z różnych stron Polski), oraz prowizję od sprzedanych biletów na portalu uczestnicy.pl.

Aby pokryć koszty związane z organizacją spektaklu, minimalna kwota cegiełki to 25zł - jest to jednocześnie wstęp dla 1 osoby.

Usłysz na nowo słowa Jezusa, poczuj zapach wieczerzy paschalnej, podziel się chlebem z uczniami... PRZYJDŹ I PRZYPROWADŹ PRZYJACIÓŁ!

Rozwiń wszystko w agendzie
Data i godzina Temat Prelegent
Dzień 1 : sobota 01 kwiecień 2017
17:00 - 18:00 I akt
18:00 - 18:10 Przerwa
18:10 - 19:00 II akt
Brak aktywnych zaproszeń na to spotkanie.
Akceptowane formy płatności
przelew,płatność on-line